مجموعه ابزارهای آرک‌پای (Arcpy.ir)

گروه آرک‌پای در راستای تامین نیاز کاربران جی آی اس در انجام تحلیل‌های مکانی، مجموعه ابزارهای خود را با قابلیت انجام فرآیندهای تکراری به صورت خودکار را ارائه کرده است. تولید و انتشار این ابزارها در انحصار گروه آرک پای و سایت دیجی مپس می باشد و مجوزهای بهره برداری تنها از طریق این سایت ارائه می گردد.

روش بهره برداری از ابزارها

به منظور بهره‌برداری از این ابزارها بایستی در ابتدا نرم افزار “مدیریت بهره‌برداری مجوز” (License Manager)  را اجرا و نوع مجوز مورد نیاز را انتخاب کرد. این نرم افزار از طریق لینک زیر در دسترس است (بعد از دانلود فایل زیپ را اکسترکت کرده و فایل اجرایی درون آن را اجرا کنید).

لینک دانلود نرم افزار مدیریت مجوز بهره‌برداری

این ابزار اطلاعات سیستم میزبان را تولید و در مسیر زیر ذخیره می کند.

C:\Arcpy.ir\Request License

بایستی توجه داشت که لایسنس تولید شده تنها بر روی یک سیستم و در تاریخ تعیین شده قابل اجراست و یک مجوز امکان بهره برداری در سیستم های مختلف را ندارد. در مرحله بعد فایل ایجاد شده در مسیر بالا بایستی به ایمیل زیر ارسال گردد و حداکثر تا 24 ساعت بعد از ارسال ایمیل، لایسنس مورد نظر تولید و برای شما ارسال می گردد.

sales@digimaps.ir

فایل ارسال شده را در مسیر زیر قرار داده و نرم افزار مدیریت بهره برداری مجوز را اجرا کنید.

C:\Arcpy.ir\Your License

در صورت انجام صحیح این فرآیند مجوز بهره برداری خریداری شده در لیست مجوزها نمایش داده خواهد شد.

بعد از تهیه و نصب مجوز بهره‌برداری مطابق با فرآیند بالا، مجموعه ابزارهای آرک‌پای از طریق لینک زیر دانلود و مطابق با راهنما به ابزارهای آرک جی آی اس اضافه کنید.